DAYANIŞMA NİLÜFER’DE SİTESİ TESLİMAT VE İADE SÖZLEŞMESİ

SATICI
İSİM/UNVAN: Nilüfer Tarımsal Kalkınma Kooperatifi
ADRES: Çatalağıl Mahallesi, 2. Sokak, Çatalağıl Muhtarlığı No:2/2 İç Kapı No:2 Nilüfer/BURSA
TELEFON:
E-POSTA ADRESİ:
MERSİS NO:

ALICI
AD-SOYAD
ADRES:
TELEFON:
E-POSTA ADRESİ:

MALIN TESLİMİ VE İADESİ

İşbu sözleşme bilgileri beyan eden ALICI tarafından onaylandığı anda yürürlüğe girmektedir. ALICI’nın SATICI’dan satın almış olduğu Mal/Hizmet’in ALICI’nın onayladığı şekilde ve yere Teslim Eden tarafından teslim edilmesi ile ifa olur.

Malın teslimatında aksine bir hüküm yok ise masrafları ALICI’ya aittir. SATICI Websitesi’nde teslimat ücretinin kendisince karşılanacağı beyanında bulunmuş ise teslimat masrafları SATICI’ya aittir. Malın ALICI’ya teslimatı ödemenin gerçekleşmesinin ardından taahhüt edilen sürede gerçekleşmektedir. SATICI, sipariş konusu mal veya hizmetin temin edilmesinin imkansızlaştığı haller saklı kalmak kaydıyla, mal veya hizmeti, ALICI tarafından mal veya hizmetin sipariş edilmesinden itibaren 30 (otuz) gün içinde teslim eder. Herhangi bir nedenle ALICI tarafından mal veya hizmetin bedeli ödenmez veya yapılan ödeme banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI mal veya hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. Malın SATICI tarafından kargoya verilmesi gerekiyorsa, kargoya verilmesinden sonra ve fakat ALICI tarafından teslim alınmasından önce ALICI tarafından yapılan sipariş iptallerinde kargo bedelinden ALICI sorumludur.

Sipariş konusu mal ya da hizmetin temin edilmesinin güçleştiği veya temin edilemeyeceği hallerde SATICI bu durumu öğrendiği tarihten itibaren 3 (üç) gün içinde ALICI’yı bilgilendirecek ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç 14 (on dört) gün içinde iade edecektir.